טקס קקאו: 5 דברים על טקסי קקאו שצריך לדעת

טקס קקאו – כל מה שאתה צריך לדעת על טקסי קקאו אולי שמתם לב שטקסי הקקאו באמת המריא בעולם הבריאות במהלך השנים האחרונות.

כל מה שאתה צריך לדעת על טקסי קקאו

אם מעולם לא שמעתם על אלה בעבר, או מעולם לא ניסיתם אחד בעצמכם, אנחנו כאן כדי לפרט לכם מהו בדיוק טקס קקאו, מה היתרונות, למה לצפות ולמה אנחנו אוהבים לחלוק אותם עם אורחים בנסיגה . אתה יכול לצפות בסרטון כאן.

מה זה טקס קקאו?

טקס קקאו הוא באמת הזדמנות עבור אנשים להתכנס במרחב מכוון וליהנות משתיית קקאו טקסי תוך הגדרת כוונות חדשות, שיתוף תובנות מרגשות הלב, או להיות מובלים באמצעות מדיטציה או הדמיה כלשהי.

טקסי קקאו הם בהחלט לא חדשים. אנשים בדרום ומרכז אמריקה, במיוחד בתרבויות המאיה והאצטקים, נהנים, יוזמים וחולקים טקסי קקאו במשך אלפי שנים. עדויות ארכיאולוגיות לשימוש בקקאו מתוארכות לפני 3,900 שנה במרכז אמריקה, ועדויות גנטיות עדכניות מתארכות את השימוש בקקאו לפני 5,300 שנה באמזונס.

באופן מסורתי, טקסים אלה נועדו לעזור לקהילות להתאחד, לשתף, להתחבר וגם לזרוע כוונות וביטויים חיוביים למחזורים הטבעיים הקרובים כדי לעזור לייצר יבולים בריאים ושפע בכל הצורות. עם זאת, מעל לכל, הקקאו שימש גם למטרות רוחניות, רפואיות וטקסיות להתעוררות פנימית והדרכה יצירתית.

קקאו מאוד נערץ בתרבויות עתיקות אלו, גם היום. עד היום, תרבויות רבות עדיין מנצלות קקאו טקסית ולאחרונה, הידע העתיק והשיטות הללו נישאו לעולם המערבי במיוחד בקהילות הוליסטיות, רוחניות ובריאות.

טקס קקאו הוא הזדמנות יפה להתחבר לעצמכם ברמה עמוקה יותר ועם אלה שחולקים את מסע הטקס לצדכם. הקקאו מציע תובנות נהדרות, יצירתיות והשראה. הוא גם ידוע בזכות תכונות פתיחת הלב שלו וגם באפקטים המחזקים את מצב הרוח, כך שזו יכולה להיות חוויה די תוססת ואופורית! טקסי קקאו מציעים גם הזדמנות לריפוי עמוק, להתבוננות פנימית, להגדרת מטרות, לאהבה עצמית ולשינוי.

מה זה קקאו טקסי?

אז עכשיו יש לכם מושג מה זה טקס קקאו, מהו קקאו טקסי? בטקסים, זה לא ה'שוקו החם' הממוצע שלך שמוגש! קקאו טקסי מתייחס לחלק האיכותי ביותר, הטהור ביותר, לא מחומם, לא מעובד של פולי הקקאו. קקאו טקסי צריך לבוא כמשחה – לפעמים נקרא ליקר קקאו. משחה לא מזוקקת זו נעשית פשוט על ידי טחינת פולי הקקאו ועצירה לפני שחמאת הקקאו ואבקת הקקאו נפרדים.

הקקאו הטקסי הטוב ביותר מגיע משעועית קריולו – זן מקומי של קקאו. והכי חשוב, הוא גדל באופן אורגני ובר קיימא במקום שבו מגדלים וקהילות מקומיות ילידים נתמכים, בצורה אתית ונדיבה.

הקקאו הזה לא ממש כמו גושי השוקולד שאולי התרגלתם אליהם! הוא עשיר למדי ויכול להיות מעט מריר מכיוון שהוא אינו ממותק בשום צורה.

מהם היתרונות של קקאו טקסי?

קקאו טקסי מכיל את כל התכונות המועילות המדהימות שמציעה פולי הקקאו הטהורים. אין ספק שזהו חומר חזק וחיובי – קקאו ידוע לתרבות המאיה העתיקה כ"מזון האלים" והמרכיב הפעיל בקקאו – תיאוברומין – מתורגם גם ל"מזון האלים" בלטינית עתיקה.

פותח לך את הלב

קקאו מכיל מולקולה בשם תיאוברומין, שהיא קצת כמו מולקולה אחות לקפאין. לעומת זאת, בניגוד לקפאין, ההשפעות המעוררות שלו מתמקדות יותר בזרימת הדם והלב מאשר במערכת העצבים, כך שסביר להניח שתחוו את הקקאו כמקור אנרגיה מבוסס יותר מקפאין. קקאו טקסי בהחלט יכול להרגיש ממריץ אבל לא נוטה לגרום לך להרגיש עצבני או לשמור אותך ער בלילה. בגלל האופן שבו התיאוברומין מגביר באופן משמעותי את זרימת הדם, סביר להניח שתחווה תחושה של פתיחת לב לאחר שתיית קקאו. זה נפוץ להרגיש מלא באהבה, או פתוח ומחובר גם לעצמך וגם לאחרים.

משפר את מצב הרוח

קקאו מתועד היטב בזכות ההשפעות החיוביות שלו להגברת מצב הרוח. התרכובות אננדמיד ו-PEA מגבירים את ספיגת הסרוטונין התורמים לתחושה כללית של אושר ושביעות רצון בכל לגימה. זה גם מקור נהדר של כימיקלים "אושר" מוכחים מדעית כולל טריפטופן, טירוזין ופנילאתילאמין.

ממריץ מיקוד ובהירות

קקאו מגביר את זרימת הדם (חמצן וחומרי תזונה) למוח. ההשפעות המעוררות של הקקאו יכולות לעזור לכם להתמקד יותר ועמוק בתרגול הרוחני של הטקס, כמו מדיטציה ממושכת למשל. אם אתה מרגיש לעתים קרובות עצבני או מוסחת במדיטציה, אתה עשוי לשים לב שבטקס קקאו יש לך מיקוד חד כתער! זו גם הסיבה שקקאו הופך נפוץ יותר להנאה בחיי היומיום. אם יש לך יום עבודה גדול או חיבור גדול לעבור, נסה קקאו על הקפה הזה!

שופע תכונות בריאותיות

קקאו הוא אחד המקורות הטבעיים הגבוהים ביותר של נוגדי חמצון ואחד המקורות הגבוהים ביותר למגנזיום המוכרים לאדם. הוא מכיל גם סידן ומגנזיום ביחסים מושלמים הנספגים במלואם בגוף. הוא גם עשיר במספר רב של ויטמינים ומינרלים, כולל ויטמינים מקבוצת B, ויטמינים A, C ו-D, סידן, אבץ, נחושת ואשלגן.

חיבור רוחני

שימוש בצורת קקאו חזקה וטהורה זו בסביבה טקסית מבטיח שהיתרונות החזקים והאיכויות הייחודיות של הקקאו יחוו באמת. בעוד שלקקאו אין תכונות 'פסיכדליות', הוא נחשב, במיוחד בתרבויות עתיקות, לסוג של 'רפואת צמחים' אך ורק בגלל כל היתרונות המדהימים שלו. לכן היא נחשבת לדרך בטוחה, נגישה ומהנה מאוד לחוות חוג רפואה טקסי. סביר להניח שתרגישו תחושה מוגברת של אחדות, תודעה או פשוט חיבור עמוק יותר לעצמכם ולעולם הסובב אתכם.

למה אפשר לצפות בטקס קקאו?

כל טקסי הקקאו יהיו שונים בהתאם למקום בו אתם חווים את הטקס ולמנחה המסוים. בטקסי הקקאו שלנו באסקייפ הייבן, המנחה היפה שלנו יוביל אתכם במסע מדיטציה מרגיע על החוף בזמן השקיעה. יושבים במעגל מסביב למדורה בעיניים עצומות, תהנו מהקקאו הטקסי שלכם וסביר להניח שתתחילו להרגיש את היתרונות- אולי תרגישו את עצמכם נופלים לתוך הלב, אולי תרגישו שהשראה חיובית מגיעה אליכם, אולי תרגישו את עצמכם. במקום של השתקפות, ריפוי או סליחה. בעודכם מובלים בטקס, צפויים להתעורר רגשות, רגשות ותובנות שונות, כולם מוזמנים. לאחר מכן אתם מוזמנים להרפות מכל דבר שתרצו לשחרר ולהגדיר כוונות למסע המתמשך שלכם מכאן. זה יכול להיות מסע מרומם ועוצמתי להפליא. אתה תמיד מוזמן ומוזמן לשתף בכל דבר שעולה עבורך, או אולי פשוט תרצה להיות במרחב שלך. לעבור טקס עם נשים אחרות עם דעות דומות שלמדת להכיר במהלך השבוע היא גם חווית קשר יפה. האווירה המיוחדת של החוף הטרופי והשקיעה מוסיפה לקסם.

האם טקסי קקאו זהים?

לא סביר! טקסי קקאו תמיד יהיו ייחודיים ושונים. אם אתה יושב באופן מסורתי בדרום או במרכז אמריקה, סביר להניח שהחוויה תהיה שונה מאוד. סביר להניח שגם הקקאו עצמו יהיה מאוד סמיך ומר (במערב נראה שהתאמנו אותו לחך מערבי יותר!) מקובל גם שטקסי קקאו משולבים עם שיטות אחרות כמו נשימה, יוגה, מדיטציה , שיר, ריקוד, מוזיקה חיה ותרגולים רבים אחרים המשלימים את היתרונות החיוביים שהקקאו מעורר. סביר להניח ששני טקסים שבהם אתה משתתף לא יהיו זהים! אז פשוט לכו עם ראש פתוח ולב פתוח וסמכו על המסע!

מהם היתרונות של טקס קקאו?

טקסי הקקאו הופכים פופולריים יותר, מכיוון שהם מרחבים עבור אנשים להתחבר זה לזה בדרכים חדשות, והם הזדמנות להתחבר מחדש לחלקים עתיקים בעצמנו שזוכרים את הכוח הפשוט של התכנסות יחד בקהילה.

כאמור, לטקסי קקאו יש המון יתרונות מיוחדים וייחודיים באמת:

 • מעורר רגשות של אהבה, אהבה עצמית ופותח את הלב
 • מעורר מצב רוח חיובי ותחושות עדינות של אופוריה
 • השראה מעוררת השראה, יצירתיות ותובנות חדשות
 • יוזם ריפוי, הרהור וסליחה
 • מחזק קשרים ותחושות של חיבור ואחדות
 • מקדם חמלה, הבנה ופתיחות
 • עוזר לך לסגור פרקים ישנים ולהתקדם בדרכך
 • מציע בהירות, מיקוד, תובנה וחיבור לאינטואיציה שלך ולידיעה עמוקה יותר
 • יכול לתמוך בך לשחרר בלוקים, לזהות דפוסים ולהרפות
 • תומך בך למצוא ולפתח חיבור לאני הגבוה ביותר שלך ולכוח שלך
 • מאפשר לך להשתיק את הנפש ולהתחבר לחוכמה ולרוח שבתוכך

למה לחלוק טקסי קקאו כקבוצה?

ברמה המטפיזית, הקקאו משמש ככלי לחיבור למרחב האנרגטי של הלב שלך, כמו גם לאנשים סביבך.

טקסי קקאו מיוחדים לחלוק בסביבה קבוצתית, במיוחד עם קבוצה מיוחדת של נשים. הם יכולים לעזור להגדיל את השדה האנרגטי של ליבנו, וכאשר אנו מצטרפים יחד, השדה מוגבר ונרקם יחד. אנו נוטים לשכוח על בסיס יומיומי שכולנו מחוברים ומאוחדים. בטקס קקאו, אתה יכול להעביר את האנרגיה לאותו תדר או רטט. זה אולי נראה קצת וו וו! אבל זה דומה לקבוצת חברים שיוצאת לקוקטיילים – כולם נכנסים לאותו מסע ביחד על ידי שתיית משקאות עם אותה השפעה על הגוף. במקרה של קקאו, זוהי חוויה משמחת ומרפאה לגוף, לנפש ולרוח שלך.

בהתאם לכוונת הטקס זו יכולה להיות גם דרך נפלאה להתחבר לאנשים בסביבה בטוחה ופתוחה. מכיוון שקקאו מביא אנשים לאותו תדר אנרגטי, הדבר גורם לרוב לחיבור עמוק ואינטימי יותר עם עצמנו ואחד עם השני. הקבוצה נהנית מחוויה משותפת של העלאת מצב הרוח, הגברת החיוניות, אינטואיציה ואמפתיה מוגברת ומלב פתוח ונוכח יותר.

איך אני עושה טקס קקאו בבית?

בהחלט! אתה יכול לרכוש קקאו טקסי באינטרנט וליהנות מטקסי קקאו משלך. זה הופך להיות תחליף נפוץ יותר לקפה מכיוון שהוא מציע הרבה מהיתרונות המעוררים והנפשיים של קפאין, ללא הנפילות של קפאין כמו חרדה או "רעידות". אולי תרצה לחלוט את הקקאו שלך ולשבת איתו במדיטציה או תוך כדי יומן. אולי אפילו תרצה לחלוק טקס קקאו עם אנשים אחרים בחייך. להלן מתכון קטן אם תרצו להכין קקאו משלכם בבית:

מתכון קקאו טקסי

מגלחים 1-2 כפות ממשחת הקקאו ומוסיפים לכוס מים בסיר על אש נמוכה עד בינונית ומערבבים עד שהקקאו נמס.

לאחר ההמסה, מוסיפים קורט פלפל קאיין כדי 'להפעיל' את הקקאו

מוסיפים ממתיק לבחירתכם לפי הטעם ומערבבים, אפשר להשתמש בצוף קוקוס, אגבה, סירופ מייפל או דבש גולמי

לקבלת קקאו קרמי וטעים יותר אפשר להוסיף מעט חלב לבחירתכם כמו חלב שקדים או חלב קוקוס ולחמם.

זכור להקדיש זמן לשבת עם הקקאו שלך ברגע שהוא מוכן ולהחדיר בו כוונות חיוביות ואנרגיה חיובית. תהנה מהקקאו שלך ומהיתרונות שהוא מציע לך!

מאמרים קשורים

One Comment

 1. 1. הם מבוססים על שבילים פשוטים ומסורתיים;
  2. הם מכילים בעיקר את הירקות של הקקאו המקורי;
  3. הם מציגים זוגות של ירקות שונים, כמו פסטה ומשקאות;
  4. הם מתארים באופן מקיף את התרבות של הקקאו;
  5. הם מכילים מגוון של צרכים ומנות מתוקות ומרורות.

כתיבת תגובה

Back to top button