איך מחשבים ריבית על הלוואה לרכב

כאשר אתה לוקח הלוואה, המלווים מרוויחים כסף על ידי גביית ריבית. במילים אחרות, ריבית היא המחיר שאתה משלם עבור הלוואות כספים ממלווה. כלומר, בעת החזר ההלוואה, תשלם את הסכום שלווית בתוספת סכום נוסף – שהוא הריבית.

המלווים נוקטים בגישות שונות לגבות ריבית. חלקם משתמשים במה שמכונה שיטת ריבית פשוטה, בעוד שאחרים עשויים לגבות ריבית על סמך לוח הפחתות, המחיל ריבית רבה יותר בשלבים המוקדמים של ההלוואה. גורמים נוספים המשפיעים על סכום הריבית שאתה משלם כוללים היסטוריית אשראי, סכום ההלוואה ותנאי ההלוואה. כך ניתן לחשב את ריבית ההלוואה.

איך מחשבים ריבית על הלוואה לרכב

אם אתה רוצים לחשב את הריבית על הלוואת הרכב שלכם ואתם לא יודעים איך, בקרו בדף מחשבון הלוואה לרכב ותגלו איך מחשבים ריבית על הלוואה לרכב

אם מלווה משתמש בשיטת הריבית הפשוטה , קל לחשב את ריבית ההלוואה אם ​​יש לך את המידע המתאים. תזדקק לסכום ההלוואה העיקרי שלך, שיעור הריבית והמספר הכולל של חודשים או שנים שתחזיר את ההלוואה כדי לחשב את עלויות הריבית הכוללות.

התשלום החודשי קבוע, אך הריבית שתשלם בכל חודש מבוססת על יתרת הקרן. לכן, אם תשלם את ההלוואה מוקדם, תוכל לחסוך סכום נכבד בריבית, בהנחה שהמלווה לא גובה קנסות על תשלום מראש.

מי מרוויח מריבית פשוטה

לווים שמבצעים תשלומים בזמן או מוקדם נהנים מריבית פשוטה. מכיוון שהריבית מחושבת על סמך קרן ההלוואה בלבד, הלווים יכולים לחסוך בהלוואות אלו לעומת אלו עם ריבית דריבית.

סוגי הלוואות המשתמשות בריבית פשוטה

בעוד ריבית פשוטה פחות נפוצה, אתה עלול להיתקל בצורת ריבית זו על הלוואות לטווח קצר , כמו גם כמה הלוואות אישיות ואפילו הלוואות לרכב. יש גם כמה משכנתאות שגובות ריבית פשוטה. בעלי הלוואות לסטודנטים עשויים גם לשלם ריבית פשוטה. לדוגמה, כל הלוואות הסטודנטים הפדרליות גובות ריבית פשוטה.

עם זאת, הדרך בה רוב הבנקים והמלווים גובים ריבית היא מסובכת יותר.

הפחתת ריבית

מלווים רבים גובים ריבית על סמך לוח הפחתות. זה כולל משכנתאות וכמה הלוואות לרכב . גם התשלום החודשי על הלוואות מסוג זה הוא קבוע – ההלוואה משולמת לאורך זמן בתשלומים שווים. עם זאת, האופן שבו המלווה גובה ריבית משתנה עם הזמן.

בהחזר הלוואות, התשלומים הראשוניים הם בדרך כלל כבדי ריבית, כלומר פחות כסף שאתה משלם בכל חודש הולך לסכום ההלוואה העיקרי שלך .

עם זאת, ככל שעובר הזמן ואתה מתקרב לתאריך פירעון ההלוואה שלך, הטבלה מתהפכת. לקראת סוף ההלוואה שלך, המלווה מחיל את רוב התשלומים החודשיים שלך על יתרת הקרן שלך ופחות על עמלות ריבית.

מי נהנה מריבית מופחתת

המלווים הם הנהנים העיקריים מריבית מופחתת. התשלומים מוחלים הן על הקרן והן על הריבית, מאריכים את משך ההלוואה ומגדילים את הריבית המשולמת לאורך זמן.

סוגי הלוואות המשתמשות בריבית מופחתת

סוגי הלוואות רבים בתשלומים משתמשים בריבית מופחתת, כולל הלוואות לרכב, משכנתאות והלוואות לאיחוד חובות. אתה עלול גם להיתקל בריבית מופחתת על הלוואות הון בית.

גורמים שיכולים להשפיע על כמה ריבית אתה משלם

גורמים רבים יכולים להשפיע על גובה הריבית שתשלם עבור מימון. הנה כמה משתנים עיקריים שיכולים להשפיע על הסכום שתשלם במהלך חיי ההלוואה.

סכום ההלוואה

סכום הכסף שאתה לווה (סכום ההלוואה העיקרי שלך) משפיע מאוד על גובה הריבית שאתה משלם למלווה. ככל שתלווה יותר כסף, כך תשלם יותר ריבית מכיוון שזה אומר יותר סיכון עבור המלווה.

אם אתה לווה 20,000 במשך חמש שנים עם ריבית של 5 אחוזים, תשלמו 2,645.48 ריבית לפי לוח זמנים מופחת. אם תשאיר את כל שאר גורמי ההלוואה זהים (למשל, שיעור, טווח וסוג ריבית) אבל תגדיל את סכום ההלוואה שלך ל-30,000, הריבית שתשלם במשך חמש שנים תגדל ל-3,968.22.

אל תלווה יותר ממה שאתה צריך. תחילה נקסו את המספרים וקבעו בדיוק כמה כסף אתם צריכים.

גובה הריבית

הריבית שלך חשובה ביותר כשחושבים את עלות ההלוואה. ציוני אשראי גרועים יותר פירושם בדרך כלל שתשלם ריבית גבוהה יותר.

בהתבסס על הדוגמה הקודמת (20,000, תקופה של חמש שנים, ריבית מופחתת), הבה נשווה בין הלוואה של 5 אחוז להלוואה של 7 אחוז. בהלוואה של 5 אחוז, עלות הריבית הכוללת היא 2,645.48. אם הריבית תעלה ל-7 אחוזים, עלות הריבית תעלה ל-3,761.44.

תצטרך גם לקבוע אם ההלוואה שלך כוללת ריבית קבועה או משתנה . אם זה משתנה, עלויות הריבית שלך עשויות להשתנות לאורך ההלוואה שלך ולהשפיע על עלות המימון הכוללת שלך.

טייק אווי : אולי זה הגיוני לשפר את ציון האשראי שלך לפני ללוות כסף, מה שיכול להגדיל את הסיכויים שלך להבטיח ריבית טובה יותר ולשלם פחות עבור ההלוואה.

תקופת ההלוואה

תקופת הלוואה היא הזמן שבו המלווה מסכים למתוח את התשלומים שלך. אז אם אתה זכאי להלוואה לרכב לחמש שנים, תקופת ההלוואה שלך היא 60 חודשים. משכנתאות, לעומת זאת, בדרך כלל בעלות תנאי הלוואה של 15 שנה או 30 שנה.

החודשים שלוקחים להחזיר את הכסף שאתה לווה יכולים להשפיע באופן משמעותי על עלויות הריבית שלך.

תנאי הלוואה קצרים יותר דורשים בדרך כלל תשלומים חודשיים גבוהים יותר, אך תגרור פחות ריבית מכיוון שאתה מצמצם את ציר הזמן של ההחזר. תנאי הלוואה ארוכים יותר עשויים להפחית את הסכום שעליך לשלם בכל חודש, אך מכיוון שאתה מותח את ההחזר, הריבית המשולמת תהיה גדולה יותר לאורך זמן.

טייק אווי : הקפד לבדוק את המספרים מבעוד מועד ולהבין כמה מהתשלום אתה יכול לעמוד בכל חודש. מצא טווח הלוואה הגיוני עבור התקציב שלך ועומס החוב הכולל.

תזמון התשלום

התדירות שבה אתה משלם תשלומים למלווה שלך היא גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בעת ​​חישוב הריבית על הלוואה. רוב ההלוואות דורשות תשלומים חודשיים (אם כי שבועיים או דו שבועיים, במיוחד בהלוואות לעסקים). אם תבחר לבצע תשלומים בתדירות גבוהה יותר מפעם בחודש, יש סיכוי שתוכל לחסוך כסף.

כאשר אתה מבצע תשלומים לעתים קרובות יותר, זה יכול להפחית את הקרן המגיעה על סכום ההלוואה שלך מהר יותר. במקרים רבים, כגון כאשר מלווה גובה ריבית בהרכבה , ביצוע תשלומים נוספים יכולים לחסוך לך הרבה. עם זאת, ודא שהתשלומים יעברו לתשלום הקרן.

טייק אווי: אל תניח שאתה יכול לשלם רק תשלום חודשי בודד על ההלוואה שלך. אם אתה רוצה להפחית את הריבית הכוללת שאתה משלם כדי ללוות כסף, מומלץ לבצע תשלומים לעתים קרובות יותר מהנדרש.

סכום ההחזר

סכום ההחזר הוא הסכום שעליך לשלם על ההלוואה שלך בכל חודש.

באותו אופן שביצוע תשלומי הלוואות בתדירות גבוהה יותר יכול לחסוך לך כסף בריבית, תשלום יותר מהמינימום החודשי יכול גם להביא לחיסכון.

One Comment

  1. תשלומי הלוואה לרכב נחשבים על פי הריבית שנקבעה על ידי הפועל, המתבססת על מספר משתנים, כגון סוג הלוואה, סכום הלוואה, שנת ההחזר ועוד.

כתיבת תגובה

Back to top button