בגידה: 5 סימנים לבגידה, סוגים ואיך להתמודד

מה זה בגידה: 5 סימנים לבגידה,איך להתמודד עם בגידה בגידה – המכונה גם בגידה או ניאוף.

מתארת ​​את המעשה של עיסוק באינטימיות רגשית או מינית עם מישהו מחוץ לגבולות המוסכמים של נישואיך או מערכת היחסים שלך. בגידה עשויה להיות כרוכה במפגשים מיניים ואולי לא, ויכולה להתרחש באופן אישי או באינטרנט.

בגידה היא, למרבה הצער, שכיחה. שיעורי הבגידה במערכות יחסים נעים בין כ-20% ל-50%. לבגידה יכולה להיות השפעה חזקה על מערכת היחסים ועלולה להוביל לדיכאון, אשמה, האשמה וכעס.

מהם הסימנים לבגידה?

זה יכול להיות קשה לדעת אם בן הזוג שלך בוגד בך ללא הוכחות קונקרטיות. עם זאת, ישנם כמה סימני אזהרה לכך שבן זוגך עשוי לעסוק בבגידה. כשזה מגיע לבגידה, בדרך כלל יהיו דגלים אדומים מרובים שיצביעו לך על מה שקורה.

כמה סימנים פוטנציאליים לבגידה כוללים:

 • אתה עשוי להבחין בשינויים משמעותיים בחיי המין שלך, שבן הזוג שלך מתעניין  במין פחות  מהרגיל ומתקשה להתגרות מינית איתך או שבן הזוג שלך מתעניין במין איתך הרבה יותר ממה שהוא בדרך כלל.
 • ייתכן שבן הזוג שלך ירצה לעסוק בפעילויות מיניות שנראות לך זרות או פוגעות
 • ייתכן שבן הזוג שלך שם לב למראה החיצוני שלו יותר מהרגיל
 • ייתכן שבן הזוג שלך לא ישן טוב
 • השותף שלך עשוי להיראות מוסח ולחוץ בצורה יוצאת דופן
 • השותף שלך עשוי להיות פרטי יותר מהרגיל ועלול לדרוש פרטיות רבה יותר
 • ייתכן שבן הזוג שלך מבלה יותר זמן מחוץ לבית או יוצא לנסיעות ארוכות ותכופות יותר לעבודה או עם חברים
 • ייתכן שיהיה לך קשה יותר להתחבר עם בן / בת הזוג, והוא עשוי להיות תגובתי יותר, עוין יותר או קר יותר מהרגיל
 • אתה עלול גם לחוות חוסר שינה, מתח והסחת דעת כתוצאה מהחשדות שלך לגבי התנהגות בן הזוג שלך

מהי הסיבה העיקרית לבגידה?

לרבים מאיתנו יש את הרעיון שבגידה מתרחשת רק במערכות יחסים אומללות, אבל אפילו אנשים במערכות יחסים מאושרות בוגדים. בגידה מתרחשת לעתים קרובות בגלל חוסר שביעות רצון בתוך מערכת יחסים, אבל זה יכול לקרות גם בגלל הערכה עצמית נמוכה, או התמכרות למין או רומנטיקה. 3 במקרים אחרים, זה קורה בגלל תכונות אישיות, גישה מתירנית לגבי מין, ונורמות תרבותיות וחברתיות לגבי מין ומערכות יחסים התומכות בבגידה.

ישנם כמה מחקרים שמראים שגברים נוטים יותר לבגוד מנשים, אבל אחרים מראים שגברים נוטים יותר לעסוק בבגידה מינית, בעוד שנשים נוטות יותר לעסוק בבגידה רגשית . אנשים עם דחפים מיניים גבוהים נוטים יותר לעסוק בבגידה, וכך גם אנשים עם רמות גבוהות יותר של חוסר ביטחון, שאולי מחפשים אישור באמצעות רומן.

מה נחשב לבגידה?

בגידה לא נראית רק כמו מישהו שיוצא למוטל ומנהל רומן מיני סודי. בגידה יכולה ללבוש צורות רבות ולא תמיד כרוכה במפגשים אישיים. כמו כן, חשוב לציין שמה שעשוי להוות בגידה עבור אדם אחד עשוי להיות לא נכון עבור אחר.

לדוגמה, בעוד שחלק מהאנשים רואים בפורנוגרפיה "רמאות", אחרים עשויים לראות זאת כנורמלי ומקובל. הנקודה היא שכל זוג צריך להגדיר בבירור מה מותר ומה אסור במערכת היחסים שלו ואילו פעילויות יהוו הפרת גבול.

5 הסוגים העיקריים של בגידה שרוב הזוגות מזהים הם:

בגידה מינית

זה כרוך בקשרים מיניים מכל סוג שהוא מחוץ למערכת היחסים. יכול להיות שיש כאן מרכיב רגשי ואולי לא.

בגידה רגשית

ההבדל בין מערכת יחסים אפלטונית למקרה של בגידה רגשית הוא שהקשר כרוך בפלירטוטים, כימיה מינית ורמה של אינטימיות רגשית הדומה למערכות יחסים רומנטיות. בנוסף, קיימת סודיות: מידע על מערכת היחסים מוסתר לעתים קרובות בכוונה.

בגידה באינטרנט

מקוון , או בגידה סייבר , כרוכה בעיסוק בעניינים מיניים או רגשיים באינטרנט, באמצעות חדרי צ'אט, הודעות, טקסטים והחלפת תמונות ופנטזיות מיניות. חלק מהאנשים רואים בצפייה בפורנוגרפיה מבלי להתקשר עם אחרים כסוג של רמאות, בעוד שאחרים לא

השפעת בגידה

לבגידה עשויה להיות השפעות חמורות על מערכות יחסים ועל האנשים המעורבים, כולל אלה שבוגדים, ואלה שעושים את הבגידה. כשבגידה משפיעה על מערכת יחסים, היא עלולה להשאיר את האנשים בה בתחושת מצוקה רבה, מדוכאת וחסרת צורה. זה יכול לגרום לחרדה מוגברת, לרעיונות אובדניים ולסימנים של הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD).

האדם שבגדו בו עלול להרגיש נבגד עמוקות, וחשדנות כלפי הפעילות של בן/בת הזוג שלו קדימה. הם עלולים לחוות סיוטים, פלאשבקים, וייתכן שיהיו להם תמונות של הפרשה מתנגנות בראשם כאילו על סליל סרט. האמון עלול להיות מנותק, וקשה לתקן אותו.

לבסוף, בגידה עלולה להלחיץ ​​או לפרק מערכות יחסים או נישואים. בגידה היא אחת הסיבות העיקריות לכך שזוגות הולכים לייעוץ זוגי , וזו אחת הסיבות הנפוצות ביותר לגירושין.

התמודדות עם בגידה

למרות שלא ניתן למזער את ההשפעות של בגידה, ולא מומלץ להישאר במערכת יחסים עם מישהו שבוגד באמון שוב ושוב ללא חרטה ונמנע מלקיחת אחריות, יש תקווה מסוימת. ייעוץ זוגי עם מטפל מורשה יכול להיות יעיל בסיוע לזוגות להחלים, להתקדם מעניינים ולבסס גבולות איתנים כדי שבגידה לא תהפוך לבעיה כרונית. 3

טיפול בבגידה מתחיל בדרך כלל בכך שהמטפל יוצר מרחב בטוח ותומך עבור כל אחד מבני הזוג לחלוק את רגשותיו, צרכיו ומטרות מערכת היחסים שלו. הסיבות לרומן עשויות להיבדק כדי להשיג מודעות גדולה יותר לגבי הסיבות השורשיות ובני הזוג עשויים להחליט אם לתקן או לסיים את הקשר.

במידה ורצוי להציל את הקשר, מטפל זוגי מיומן יכול לתמוך בבני הזוג בכלים שיעזרו לשפר את התקשורת ולהקל על התיקון. מה שצריך כדי להחזיר את האמון והבטיחות בזוגיות ניתן לחקור ולתרגל בתהליך הריפוי.

מטפל יכול גם לעבוד עם בני הזוג כדי לעזור לטפל במה שלא עובד במערכת היחסים, כולל דפוסים לא בריאים כמו תלות משותפת והאשמה עצמית. מטפל יכול לעזור לבני הזוג לשפר ולשנות דרכים לא יעילות לתקשורת כגון חסימות, ביקורת, התגוננות ובוז.

טיפול זוגי יכול להיראות שונה מאוד בהתאם לאוריינטציה הטיפולית, האישיות וסגנון התרגול של המטפל ולנושאים דינמיים ומציגים ייחודיים של בני הזוג. חשוב למצוא מטפל שכל אחד מבני הזוג מרגיש בנוח לעבוד איתו. מומלץ מאוד לראיין מספר מטפלים.

אם אתה חושד שבן הזוג שלך בוגד, אבל לא בטוח מה לעשות, זה יכול להיות מועיל לדבר עם מטפל או יועץ כדי לעזור למיין את הרגשות שלך ולתכנן תוכנית כיצד להתמודד עם בעיה זו. אם אושרה הבגידה, חשוב להתייחס לבריאות הנפשית שלך ברצינות, שכן התמודדות עם התוצאות של רומן עלולה להיות מלחיצה וטראומטית. היה עדין עם עצמך, וכבד את הגבולות הרגשיים שלך.

מאמרים קשורים

One Comment

 1. איתם

  1. בגידה על מחשבה שגויה: התמודדו בהקשריות ובאיכות, הכנסו לדיבור ודווחו את התפיסה שלכם עם התובנה הפנימית שלכם בצורה שלמה ובהבנה.

  2. בגידה על חוסר אמון: מחזירו את האמון על ידי סיוע ותמיכה בחברים שלכם, קשרה מעמיקה והתפתחות של הקשר החברתי שלכם.

  3. בגידה על הפרעה: לקבל את הבגידה בהתבוננות ובבטחון, פתחו דיבור והבינו את המצב בהקשר שלכם או של האחר.

  4. בגידה על חוסר שמישות: התמודדו עם חוסר השמישות על ידי התעלמות, התעכבות ועקיפת הדברים שלא יכולים להתפתח.

  5. בגידה על חוסר אחריות: התערבו במצב הנוכחי על ידי הקפדה על אחריות החברה, הצגת אחריות עצמית ועזרה בהתגברות על החוסר.

כתיבת תגובה

Back to top button