5 דברים שכדאי להיזהר בעת רכישת דומיין

רכישת שם דומיין היא צעד מרגש עבור עסק חדש, אבל יש בזה יותר מאשר רק למצוא את השם המושלם. לפני שתתחיל, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת.

לא כל החברות שמוכרות שמות דומיין (המכונות רישומי דומיין) זהות. חלקם משתמשים בטקטיקות כגון הסתרת עמלות או מכירת המידע שלך כדי להרוויח יותר כסף, מה שיכול להשפיע לאורך זמן על העסק שלך. החדשות הטובות: עם כמה טיפים פשוטים, אתה יכול לדעת מה לחפש לפני רכישת דומיין.

1. היזהרו מעמלות נסתרות

כמו בכל החלטת רכישה, המחיר יכול להיות גורם גדול. קל להתפתות לקנות דומיין במחיר נמוך מאוד. אבל אל תלך שולל: כמה נרשמי דומיין מציעים תמחור קידום מכירות בעלות נמוכה מאוד, אבל אז להסתיר הרבה עמלות בחוזה, לנעול אותך, ולגבות שיעורי חידוש גבוהים. באופן כללי, שים לב כי לרשמים המציעים מחירי דומיין נמוכים עשויות להיות דרכים אחרות, פחות אתיות להרוויח כסף. טקטיקות אלה כוללות:

בנוסף לעלויות נסתרותרשמי יומן מסתמכים על העובדה שרוב האנשים לא קוראים את האותיות הקטנות. לפני ביצוע רכישת דומיין, עיין ב"תנאי השירות" של הרשם לקבלת תנאים, התחייבויות או עמלות מפוקפקים. הקפד לבדוק מה יהיו שיעורי החידוש, וודא שאתה קונה רק את מה שאתה צריך ורוצה.

לגרום לך לשלם כדי לערוך את רישום WHOIS או RDAP שלךהפרטים של כל רישום דומיין חייבים להתפרסם בספריות הציבוריות WHOIS ו- RDAP, ורשמים צריכים לאפשר לך לשנות פרטים אלה לפי הצורך, ללא עלויות נוספות. היזהר מרשמים שגובים "דמי ניהול" כאשר עליך לערוך את רשומות WHOIS או RDAP שלך.

הרחבות ו- extrasRegistrars ינסו לעתים קרובות "upsell" או "להצליב" דברים שאתה לא צריך. לדוגמה, הם עשויים להציע לך לרכוש סיומות תחום נוספות שהן זרות ולא מועילות (כגון .info או .co). לחלופין, הם עשויים להציע לארוז את הדומיין שלך עם חבורה של שירותים אחרים שייתכן שלעולם לא תשתמש בהם.

גביית דמי העברההעברת הדומיין שלך לרשם אחר עשויה להיות משהו שהחלטת לעשות בהמשך הדרך. ודא של"תנאי השירות" אין דמי "העברה" עבור העברת הדומיין שלך לרשם אחר. עמלות אלה יכולות להיות מופקעות והן מפרות את מדיניות ICANN (ICANN הוא התאגיד ללא מטרות רווח המפקח על השימוש בתחומים באינטרנט). מעבר לעלות, חלק מהרשמים עושים את זה כמעט בלתי אפשרי לבצע העברה, על ידי הפיכת תהליך ההעברה מסורבל וקשה לניווט. מומלץ לבדוק עד כמה קל תהליך ההעברה לפני בחירת רשם.

2. הגן על הפרטיות שלך

מאחר שפרטי דומיין הם רשומה ציבורית בספריות WHOIS ו- RDAP, עסקים רבים בוחרים לשמור על פרטיות המידע האישי שלהם. נתונים לא מוגנים רגישים לכרייתם על ידי שולחי דואר זבל ורמאים. חפשו רישומי דומיין המציעים הגנת פרטיות בחינם. היזהר מרשמים שגובים פרמיה עבור "שירותי פרטיות", במיוחד כל מי שמציע לשים את פרטיהם על רישומים אלה במקום על שלך, אשר בסתר נותן להם בעלות על הדומיין.

3. הגן על הנתונים שלך

מעבר לכישלון בהגנה על הנתונים האישיים שלך מפני רשומות ציבוריות, נרשמים מסוימים מוכרים בפועל את הנתונים שלך לצדדים שלישיים כגון ארגוני שיווק. חלק מהרשמים אפילו כורים את מסד הנתונים של WHOIS ושולחים חשבוניות חידוש כוזבות, מה שגורם לאנשים להעביר ביודעין את התחומים שלהם. הקפד למצוא רשם שמבטיח לעולם לא למכור או להשתמש לרעה בנתוני הלקוחות שלך למטרות שיווק.

4. התמקדות בשקיפות

חפשו רשמים המציעים שקיפות בתמחור ובפרקטיקות שלהם. לדוגמה, תוכל למצוא בקלות את שיעורי החידוש שלך ואת התהליכים להעברת או ביטול רישום הדומיין שלך. כמה רשמים מציעים רישום זול לרכישה הראשונית שלך, אבל אז לחייב אותך מחירים בשמיים כדי לחדש את הדומיין שלך בשנה שלאחר מכן. הם גם עלולים להקשות מאוד על ביטול ההזמנה שלך. חפש רשם עם מידע תמחור מראש ותנאי שירות כדי למנוע הפתעות בהמשך.

5. להבדיל בין תמיכה למכירות

לרשמים מסוימים אין צוות תמיכה, אך במקום זאת יש אנשי מכירות שהוכשרו לגרום לך לקנות שירותי הרחבה שייתכן שלא תזדקק להם, תוך העמדת פנים שהם מציעים תמיכת לקוחות. קרא ביקורות על צוות התמיכה של הרשם שלך, או נסה להתקשר לקו התמיכה שלו לפני הרכישה. אתה רוצה רשם שמציע שירות אדיב ומקצועי וסיוע, לא כזה שרואה בך קופה שהם כל הזמן מנסים לצלצל בה.

קניית שם דומיין צריכה להיות מהנה ומרגשת

קניית שם דומיין צריכה להיות מהנה ומרגשת. עם מחקר זהיר לפני שאתה בוחר רשם תחומים, אתה יכול לדרוך הצידה כמה מלכודות מצערות ולוודא שהדומיין שלך – והעסק שלך – נמצאים בידיים טובות לשנים הבאות.

מאמרים קשורים

One Comment

  1. 1. בדוק את תוקפו של הדומיין;
    2. הבחר בספק דומיין מהימן;
    3. בדוק את הסטטוס של הדומיין;
    4. בחר את האורך הרצוי של הרישום;
    5. קרא את תנאי השימוש בטרם הרכישה.

כתיבת תגובה

Back to top button