3 סיבות למה האתר שלך זקוק ל- HTTPS

מאמר זה יסביר מהו HTTPS וכיצד הוא יכול לעזור לאתר האינטרנט שלך או לחנות המקוונת שלך.

כל מי שעשה קצת גלישה לאחרונה – באינטרנט, לא גלים מסוקסים – כנראה יזהה את חמש האותיות האלה. HTTPS ניתן למצוא בתחילת רוב כתובות ה- URL (כתובת האתר), ואנו אומרים 'רוב' מכיוון שלא כל אתר עמד בדרישות.

למרות שאתה עשוי לראות HTTPS כל יום, לא כולם יודעים מה זה אומר. אז, מה זה בעצם אומר? HTTPS היא הגירסה 'המאובטחת' של HTTP. זוהי המערכת ששולחת מידע בין דפדפן האינטרנט לאתר כמו מזהי כניסה, פרטי כרטיס אשראי, כתובות מגורים וכל מיני דברים פרטיים.

HTTPS

ה- 'S' אחרי HTTP מייצג 'מאובטח'. משמעות הדבר היא שנתונים רגישים אלה מוצפנים, מה שהופך את זה כמעט בלתי אפשרי עבור גנבי אינטרנט לגנוב. סוג זה של הגנה נקרא גם אישור אבטחת SSL.

כפי שניתן לראות, ביצוע המעבר ל- HTTPS חשוב לאבטחה. אם אתה מפעיל חנות מסחר אלקטרוני, אתה רוצה שגם המידע שלך וגם, והכי חשוב, הנתונים של הלקוח שלך יישמרו בטוחים.

רק תחשוב, אם הייתה לך חנות לבנים וטיח, היית רוצה שהלקוחות שלך ירגישו בטוחים ככל האפשר, נכון? HTTPS הוא המקבילה המקוונת של מאבטחים, מצלמות וקוראי כרטיסי אשראי מוגנים ביותר.

עם זאת, הפיכת אתר האינטרנט שלך HTTPS עושה יותר מאשר לשמור על מספרים בטוחים. בואו נסתכל על היתרונות הכוללים אשר באמת יכול לעשות את ההבדל לאתר שלך…

מדוע HTTPS חשוב?

ראשית, נסכם במהירות את הדברים עבור אלה מכם ממהרים. HTTPS חשוב לאתר שלך משלוש סיבות:

  • זה עוזר לאתר שלך לדרג גבוה יותר במנועי חיפוש
  • בניית אמון לקוחות
  • הגנה על נתונים רגישים

מסוקרן? אתה צריך להיות. אנחנו נכסה את אלה בפירוט רב יותר להלן.

קידום אתרים

כפי שאתם יודעים, קידום אתרים (אופטימיזציה למנועי חיפוש) חשוב שכל אתר אינטרנט יצליח. אתה יכול לקבל את האתר היפה ביותר בעולם, אבל אם אנשים לא יכולים למצוא אותו, זה חסר ערך.

שיפור הדירוג של האתר שלך יכול להיעשות בדרכים רבות. השיטה הנפוצה ביותר היא שימוש במילות מפתח (מילים או ביטויים שאנשים מחפשים), באמצעות כלים מקוונים כמו Google Analytics. הוסף מילים אלה לכותרת, לפיסקאות, לתמונות ועוד.

אבל איך HTTPS משפיע על קידום אתרים? ובכן, גוגל החלה לאחרונה לשים חשיבות רבה יותר על הגנה על אתרים, ואם הם אומרים שזה שווה לעשות, זה כנראה. בעיקרו של דבר, גוגל רצתה שאתרים מאובטחים יימצאו ביתר קלות.

איך גוגל הביאה את זה לפעולה? ענקיות מנועי החיפוש חשבו ש-HTTPS הוא נושא מספיק גדול כדי להפוך אותו לגורם דירוג ב-2014. משמעות הדבר היא, אם האתר שלך היה מוגן באמצעות HTTPS, זה יהיה גלוי יותר במנועי חיפוש.

ראוי לציין גם כי גוגל הודיעה כי HTTPS יהיה "שובר שוויון". נניח שהאתר שלך כמעט זהה ליריב מכל הבחינות, אבל יש לך HTTPS והם לא. נחשו איזה מהם מדורג גבוה יותר… כן, ניחשתם נכון: בטיחות קודמת לכל, פשוטו כמשמעו.

עכשיו, בעוד ההשפעה של HTTPS על הדירוגים של האתר שלך היא קטנה יחסית, זה עדיין יש השפעה. וזה בהחלט שווה את ההחלפה.

אמון לקוחות

כדי שכל מותג או עסק יצליחו בטווח הארוך, הלקוחות צריכים להרגיש שמטפלים בהם. לדוגמה, אם הייתה לך חנות לבנים ומלט, היית רוצה שאנשים ירגישו בטוחים, רצויים ונוחים, נכון? כנ"ל לגבי אתרי אינטרנט.

Google Chrome החל לתייג אתרי אינטרנט שאינם אתרי HTTPS כ'לא מאובטחים ' בגופן אדום. וכמו כל דבר בחיים, רושם ראשוני נחשב. לכן, כאשר Chrome הציג את 'האזהרה' הזו, אתרים לא מאובטחים ראו עלייה עצומה בשיעורי הקפיצה (כאשר מבקרים עוזבים אתר אינטרנט).

היית רוצה להוציא כסף על אתר כזה? אנחנו מפקפקים בכך. לכן, בעת בחירת בונה אתרים, אתה צריך לקחת קצת זמן לקרוא על הצעות האבטחה שלהם.

שמירה על בטיחות המידע

עכשיו צריך להיות לך מושג איך HTTPS שומר על מידע בטוח, אבל אנחנו נעבור על הנקודות העיקריות.

כפי שציינו, HTTPS שומר את הנתונים הנשלחים בין דפדפן אינטרנט לאתר אינטרנט מאובטחים על-ידי הצפנתם. הדבר חשוב במיוחד עבור חנויות מסחר אלקטרוני, כאשר כל פרטי כרטיס האשראי וכתובות המשלוח נמצאים בשימוש.

HTTPS גם מקשה על האקרים לבנות אתרי אינטרנט מתחזים. כמו הונאת זהות, זה כאשר מישהו בונה אתר מזויף כדי לגנוב נתוני לקוחות.

מוסר ההשכל של הסיפור הוא: עדיף להיזהר מאשר להצטער.

למה צריך HTTPS מסקנה

כעת עליך להבין היטב כיצד HTTPS יכול לעזור לאתר האינטרנט או לחנות המקוונת שלך. כיסינו את ההשפעות החיוביות, ואת האופן שבו אתה בעצם הולך על הגנה על האתר שלך.

בואו נסכם במהירות את שלוש הפונקציות העיקריות של HTTPS:

  • משפר את הדירוג של האתר שלך ב- Google
  • בניית אמון
  • הגנה על נתונים

המעבר ל- HTTPS, אשר נעשה על ידי רכישת תעודת SSL, הפך חשוב יותר בעיני גוגל לאחרונה. אם תהפוך את האתר שלך למאובטח, Google תעזור לו להופיע גבוה יותר בדף התוצאות. זה חיוני עבור כל אתר אינטרנט כדי להצליח, נתון מאשר רוב המבקרים רק לחץ על 5 העמודים העליונים.

HTTPS חשוב לשיפור האמון. הלקוחות ירגישו בטוחים יותר אם האתר שבו הם נמצאים מאובטח. אל תשכח, Chrome החלה לתייג אתרי אינטרנט כ'לא מאובטחים' אם הם אינם HTTPS. אמנם זה לא בטוח לקוחות יחזרו, זה בוודאי לא שווה את הסיכון.

לבסוף, HTTPS, שומר על נתונים בטוחים. על ידי הצפנת המידע כגון פרטי כרטיס אשראי, כתובות מגורים ותעודות זהות התחברות, זה כמעט בלתי אפשרי עבור האקרים לקחת אותו. זה חשוב במיוחד עבור אתרי מסחר אלקטרוני לעשות זאת, עם כל העסקאות הכספיות האלה.

אבטחה היא בהחלט משהו לחשוב עליו בעת בחירת חברת אחסון אתרים. רוב הפלטפורמות מציעות תעודות SSL בחינם, אך חלקן מספקות אותן בעלות. אבל, ללא ספק, זה שווה כל אגורה.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Back to top button