17 חוקים לא כתובים של היכרויות

17 חוקים לא כתובים של היכרויות שכולנו צריכים לעקוב אחריהם משחק ההיכרויות בימינו מתגלה כקצב מהיר ואנרגטי מאוד.

מכיוון שרוב הצעירים פותחים את עצמם לחוויות חדשות יותר וחוקרים אנשים חדשים יותר, היכרויות גדלו והתפתחו לזירה ייחודית ונפרדת של אינטראקציות מודרניות.

הזירה הכאוטית הזו מגיעה עם חוקים משלה (קראו: חוקי היכרויות מודרניים, חוקי היכרויות לא מדוברים, כללי הודעות טקסט לדייט) וציפיות אינסופיות. ניווט בנוף ההיכרויות בימים אלה מבלבל במיטבו, ומאכזב עמוק בגרוע ביותר. לכן כללי ההיכרויות הבלתי כתובים הופכים להכרח שיש להקפיד עליו.

כדי לעזור לך לקבל נקודת מבט רעננה, יש לנו מומחית על הסיפון – פסיכולוגית מייעצת קאוויטה פניאם (תואר שני בפסיכולוגיה ושלוחה בינלאומית עם האגודה הפסיכולוגית האמריקאית), שעוזרת לזוגות להתמודד עם בעיות היחסים שלהם כבר למעלה משני עשורים.

מהם 17 הכללים הלא כתובים של היכרויות?

מליסה מולר כתבה, "אני יכולה להרוויח את התואר השני שלי עם כמות הזמן והאנרגיה שנדרש כדי לקבוע אם לחיבור המזדמן שלי יש רגשות כלפיי או לא". היא הגיעה למטרה, נכון?

קשה להפליג דרכו בעולם ללא חוטים עבור רבים מאיתנו. מי צריך לשלם את החשבון? כמה זמן עלי לחכות לפני שמתקשרים? האם זה סתמי או רציני? כל השאלות הללו (ועוד) יכולות להיות מכריעות לפעמים. לכן, בעוד שהכללים הבלתי נאמרים הללו של היכרויות אינם סוג של תיקון קסום שיעזור לך לקפוץ למערכת יחסים אוהבת, הם דרך קלה להבין איך להמשיך בתהליך.

היכרויות אמורות להיות יותר מרגשות מאשר מדאיגות. כדי למנוע שחווית ההיכרויות שלך תהפוך לרומן סוער או מבלבל ביותר, הנה כמה טיפים פשוטים שכדאי לזכור במהלך הנסיעות שלך. אלו הם כללי היסוד הבסיסיים להיכרויות שעליכם לפעול לפיהם.

1. להגיע בזמן

מה לא לעשות בשלבים מוקדמים של היכרויות, אתם שואלים? נראה רגוע מדי ולהעמיד פנים שאתה פחות מעוניין ממה שאתה בעצם כדי למשוך את תשומת הלב של האדם האחר, ממש לא נראה שזה עובד. ניסיון להגיע מאוחר כדי להמעיט במאמצים שלך עלול לגרום לך להיראות קל דעת ולא אטרקטיבי. זה נימוסי היכרויות מיושן, אבל הגעה בזמן היא חובה.

תפקידם של שני האנשים להעריך זמן ולכבד אותו. אם אתה מאחר מסיבות אמיתיות, הקפד לשלוח הודעת טקסט או ליידע את הדייט שלך מראש במקום להופיע 30 דקות מאוחר יותר ללא כל הסבר מראש. זה לא אומר כלום מלבד מפגש עלוב.

2. שמור את הציפיות שלך למינימום – כללי היכרויות מודרניים

הכללים של היכרויות עם מישהו חדש כוללים שמירה על הדרישות הרגשיות שלך. לא כולם מסביב מחפשים את אותם הדברים כמונו. יש צורך לאמוד ולזהות את כוונות הדייט שלך לפני שאתה קופץ עם הצרכים שלך.

אל תתעלם מהציפיות שלך, אבל הקדיש זמן מה לפני שתראה את כל הקלפים שלך. אתה לא רוצה להפחיד את הדייט שלך מוקדם מדי, נכון? דרך טובה לשמור על הציפיות שלך היא על ידי השגת בהירות בעצמך – מה אתה מחפש?

קוויטה מסבירה, "התווה את המטרה מאחורי הרצון לצאת לדייט. האם זה לטווח קצר? אַגָבִי? לנישואים? לאחר מכן המשך לבדוק אם הדייט שלך נמצא באותו עמוד כמו שאתה. להיות במסלולים שונים יכול להיות מאוד מבולגן, מהר מאוד. אז תוודא שיש התאמה בין החזון והכוונה".

3. תנו לדייט שלכם את המקום שהם צריכים

אחד הכללים החשובים והמגדירים ביותר של היכרויות הוא לתת מקום ביעילות ולשמור על גבולות מערכת יחסים בריאים. אמנם נימוסי היכרויות מיושנים עשויים ללמד אותך לקפוץ אל תוויות מערכות יחסים ותגיות בלעדיות מוקדם יותר, היכרויות מודרניות פשוט לא מנוי על המדריך הזה. חוקי ההיכרויות לנשים השתנו, ואתה צריך להרגיש בנוח עם היעדר תוויות.

קאוויטה מנסחת זאת בצורה הטובה ביותר, "טעות נפוצה שאנשים עושים בשלבים הראשונים של היכרויות היא ניסיון 'לחתום את העסקה' במחוות מחויבות. להגיד 'אני אוהב אותך', לבקש מהם לעבור לגור איתך, או להציע נישואין הם אבני דרך שצריך להגיע אליהן בצורה אורגנית מאוד. להכריח אותם לאורך הדרך הוא מתכון לאסון. אל תנסה 'לנעול את זה' בהזדמנות הראשונה שיש לך."

אנחנו רגילים לפגוש כל כך הרבה אנשים בבת אחת, שלא כולם להוטים להכריז על נאמנותם מוקדם מדי. הזמן הוא המהות. אז תן לדייט שלך את המקום להחליט מתי הגיע הזמן שהם יהיו בלעדיים עבורך. אל תתייאשו גם והשתמש באותו זמן כדי לשמור על אפשרויות פתוחות.

4. שטח את האינטראקציות שלך

פגישה לעתים קרובות היא נהדרת מכיוון שהיא קובעת ששניכם מוכנים להשקיע זמן בדייטים שלכם. אבל צריך לנסות לא להיראות שתלטני או נואש מדי. קח ימי חופש בין דייטים כדי להימנע מחניקת בן הזוג הפוטנציאלי שלך. אחד מכללי ההיכרויות החיוניים ביותר לגברים הוא לא להיות חבר נזקק .

בדיוק כמו שאתה צריך ימי מנוחה בין אימונים כדי לאפשר לשרירים שלך להתאושש, קח ימי מנוחה בחיי הדייטים שלך כדי להקל על התהליך. אל תתיש את עצמך או את האדם האחר על ידי צורך כל הזמן לעשות מאמצים. מרווחים קבועים יבטיחו גם עקביות טובה של הנוכחות שלך בחייו של האדם האחר.

לנסות לפגוש אותם לעתים קרובות ככל האפשר מתוך כוונה להאיץ את העניינים הוא לא-נו גדול. קאוויטה אומרת, "אל תמהרי. אל תקריב את הזמן, הכסף, היחסים החברתיים וכו' כדי 'להתקדם' במערכת היחסים; להפוך אותו לשלם וליחיד הוא די לא חכם. אפשר לדברים לעבור את המהלך הטבעי שלהם… היה סבלני ותן לזה זמן ומקום."

5. הימנע מלהתקשר מיד לאחר דייט

הנה אחד מהטיפים הטובים ביותר להיכרויות מוקדמות. גם אם הדייט שלך הלך בצורה פנומנלית, להתקשר אליהם באותו לילה עלול לחשוף את הרגשות והציפיות שלך קצת מוקדם מדי. אולי שחרר טקסט שמציין שנהנית מאוד. תשאיר את זה ככה. אבל נסו להימנע מלהיראות להוטים מדי מכיוון שזה עלול להפחיד את האדם האחר. אולי, שמור את ההתקשרות ליום המחרת. בקיצור, יש לנהוג במתינות.

6. הקפידו על משך הדייט קצר

שעתיים צריכות להיות המכסה שלך. זה אחד הכללים החשובים ביותר כאשר יוצאים עם מישהו חדש. גם אם אתה נרגש מהדייט הראשון שלך ולא יכול להספיק מהאדם השני, דע שהארכת הדייט שלך בצורה מופרזת יכולה בסופו של דבר להפוך את הדייט שלך לגרירה.

דייט נמשך ומשעמם יכול לשקף בצורה גרועה את האישיות שלך. עשה כל שביכולתך כדי להתחמק מהאפשרות הזו ולחתוך אותה כשהמצב עדיין מצוין. שימו דגש על איכות על פני כמות; אתה לא רוצה שהדייט שלך יתגנב מהדלת האחורית של המסעדה כי סירבת לקרוא לזה לילה.

7. מה לא לעשות בשלבים מוקדמים של היכרויות? אל תזכיר יותר מדי את האקסים

בדייט, למרות שזה יכול להיות מעניין להזכיר מערכות יחסים ומפגשים קודמים כדי לתת לאדם השני להרגיש מי אתה מבחינה רומנטית, חשוב לדעת מתי להפסיק. אף אחד לא רוצה לבלות ערב בהאזנה לסיפורי יחסים בעבר של מישהו.

אתה לא רוצה לשחרר את האווירה שאתה עדיין מושקע רגשית במערכת יחסים ישנה יותר או שאתה מציב סטנדרטים ספציפיים לדייט שלך. (לעולם אל תדבר על החמצה של אקס. ) שמור על הסיפורים מהנים, קצרים וגם תפקח עין אם אתה גורם לאדם השני לאי נוחות.

8. הרם את משחק ההודעות שלך

כן, יש גם כמה כללים לא כתובים של היכרויות מקוונות. היכרויות מקוונות מסתמכות במידה רבה על הודעות טקסט הלוך ושוב. הטקסטים שלך הופכים להקדמה לאישיותך. ודא שאתה שם לב לאופן שבו אתה שולח הודעות טקסט ובאיזו תדירות האדם האחר אוהב לשלוח הודעות טקסט. שמור על הודעותיך עקביות, מתחשבות, קצרות ומעניינים.

נסו לא להגיב מאוחר מדי מכיוון שזה יכול להסיר את הניצוץ מהשיחה ולשנות את כל מצב הרוח. אנשים רבים בשנות ה-20 לחייהם מודדים את הזמן שלוקח לבן הזוג להשיב ומנסים להתאים את העיכוב הזה כדי להימנע מלהראות להוטים. טעות ההיכרויות הווירטואלית הזו יכולה להפוך לרעילה ולהפוך אותו למשחק של אגו, משחק שאתה לא רוצה לשחק בו.

  1. קשר בין אישי חברתי

קאוויטה אומרת שכדאי להימנע מליפול למלכודות האלה, "משחקי מחשבה הם לא בריאים להפליא. הם בדרך כלל מונעים מחוסר הביטחון והאגו שלך. לא לבדוק הודעות בזמן, להדליק אותן בגז, להשאיר אותן תלויות או להיות לא עקבי בתגובות שלך הם כולם דגלים אדומים. שמור על זה פשוט וישיר."

9. אבל גם לא להפציץ אותם בטקסטים

כן, גם לכללי הודעות טקסט בדייט יש גבולות. שליחת הודעות כפולה יותר מדי או דרישת תשומת לב מופרזת יכולה להיות מתישה עבור האדם האחר. אל תנסה לגרור שיחה כשהיא בבירור לא מובילה לשום מקום. אם דברים מתייבשים, נסה לשנות דברים על ידי משחק הודעות טקסט מקוון או לשאול אם שיחת טלפון תהיה בסדר.

היזהרו מסימנים להתנהגות חסרת עניין. הדרך הטובה ביותר להפעיל מישהו בשיחה היא על ידי האזנה ככל שאתה מדבר (או מקליד?). אל תדבר על העצמי שלך ללא הרף; להיות מאזין טוב עושה דרך ארוכה בקשר. אלו הם כמה מהטיפים לדייטים המוקדמים שיעזרו לך ביותר.

10. שאל שאלות הגיוניות

אחד מכללי מערכת היחסים הבלתי כתובים הוא לשאול שאלות מעניינות כדי להכיר אותם טוב יותר . המפתח להיכרות עם אדם אחר טמון בשאילת השאלות הנכונות. אתה רוצה לדעת עליהם מספיק כדי לקבוע אם אתה אוהב אותם או לא, אבל אתה גם צריך להימנע מלהיות אישי מדי בדייטים הראשונים.

אלא אם כן הם מוכנים בבירור להעמיק בהיסטוריה האישית שלהם, אל תלכי לדחוף את האף במקומות שהדייט שלך לא יהיה נוח. חברה שלי הפסיקה פעם לראות בחור כי הוא כל הזמן הטריד אותה על ההיסטוריה המשפחתית שלה שהיא רצתה להימנע מלדבר עליה בדייט הראשון. לכן, אין לפרוץ גבולות.

11. מה אחד הטיפים הטובים ביותר להיכרויות מוקדמות? לשתות באחריות

אלא אם כן שניכם הציתו קסם ביניכם כאילו הייתם חברים כבר שנים, לא מומלץ לשתות יותר מדי בדייטים ראשוניים. כדי להכיר ולהבין מישהו, אתה רוצה להיות נוכח לחלוטין באותו הרגע וקשוב לסיפורים שלו. אתה צריך גם להיות מוכן להראות שאתה יכול להיות אחראי באינטראקציות החברתיות שלך.

יתר על כן, שתייה לעיתים רחוקות מגדילה את מנת הגלאם של מישהו, אז אל תמשיכו להגיע למרטיני. Kavita נותנת לנו תזכורת טובה, "גם הפעלת בטיחות היא קריטית. אתה צריך לסמוך על הדייט שלך, אבל להיות ערני של הסביבה שלך. זו עוד סיבה לשמור על השתייה שלך בפיקוח".

12. אל תצפו ברשתות החברתיות שלהם כמו נץ

כמה לייקים והערה מדי פעם על פוסטים או תמונות אמורים להיות בלתי מזיקים בעת אינטראקציה מקוונת. אבל אל תשתמש כל הזמן בתגובות סיפור באינסטגרם כדי להתחיל שיחה. זו שיטה מנוסה ונכשלה. הראה שאתה מתעניין ומעריך את הדברים שהם חולקים. עם זאת, היזהר ואל תעקוב (או לפחות אל תבהיר שאתה עושה זאת).

כמו כן, במהלך שיחות, השתדלו לא להעלות פוסטים או תמונות ישנים מאוד שהם עשויים לפרסם. הם יידעו על טקס המעקב המקוון שלך לפני השינה. יש גבול דק בין פריקי לעניין. כללי היכרויות לנשים מכתיבים לא לחטט יותר מדי; בנות אומרות דברים מפחידים בדייטים מדי פעם. בואו נשאף להימנע מכך.

13. שמור את הטלפון שלך במצב DND במהלך הדייט

זהו אחד הכללים החשובים ביותר של היכרויות שלא נאמרו. אתה לא ממש צריך להשתמש בתכונת DND אבל נסה לא לבדוק אם יש הודעות טקסט או להיכנע להתראות שלך. זה יכול להיחשב גס ברוב המצבים החברתיים. אתה צריך לדעת שגאדג'טים הורסים מערכות יחסים .

אם אתה צריך לבדוק את ההודעה שלך, הקפד לומר בבירור "סלח לי" לפני שאתה עושה זאת. ציינו בבירור שאתם יודעים שאתם יוצאים מאזור המנומס שלכם. לא משנה מי שולח לך הודעות טקסט או מתקשר אליך, אל תשאיר שיחה תלויה או מתנהלת בזמן שאתה דבוק למסך. בהחלט הייתי מדרג את זה במקום הראשון ברשימת חוקי ההיכרויות.

14. כללי בסיס להיכרויות: הציעו לפצל את החשבון

נגמרו חוקי החיזור. חוקי היכרויות מודרניים נמצאים כאן במקום זאת. האדם האחר (במיוחד הגבר) שמשלם את החשבון לא צריך להיות הנחה או ציפייה. שמרו על קור רוח ובכל מקרה, הציעו לשלם עבור החלק שלכם לפחות. אם הם מתעקשים לשלם עבורך, זו לגמרי הקריאה שלך אם לקבל או לא.

אבל דעו שלא משנה כמה טוב דייט הולך, אף אחד לא מחויב לשלם עבור חלקכם בדייט. נימוסי היכרויות מיושנים אומרים שהבחור צריך לשלם, אבל נימוסי היכרויות בני העידן החדש אומרים שצריך לפצל את החשבון או שהגברת יכולה גם לשלם. חוקי היכרויות לנשים עברו מהפך גדול, נכון?

15. אל תמשיך לפורר לחם

פירורי לחם הוא מונח היכרויות מודרני למישהו ששומר על בן זוג פוטנציאלי תלוי על ידי שמירה עליו, אך מכחיש כל סוג של אחריות או בהירות. לאחר נקודה, אתה חייב להתנקות לגבי הציפיות שלך. זה לא מגניב להוביל מישהו.

אין לרמוז מטרות שווא ולעורר תקווה באדם האחר. אם אתה חושש לצאת איתם הלאה, תקשר אליהם בכנות את רגשותיך במקום להשאיר שובל של פירורי לחם שיעקבו אחריך לשברון לב אפשרי. להיות אדיב ורחום הוא תנאי מוקדם לדייט.

16. הדייט שלך הוא לא המטפל שלך

אל תתחיל במונולוג דרמטי על הבעיות שלך. אנשים אוהבים לצאת כי הם רק רוצים ליהנות. שיתוף יתר בהתחלה היא טעות שכדאי להימנע ממנה בכל מחיר. התרחק מנושאים חולניים ושמור על השיחה קלה. זהו אחד מכללי הבסיס החיוניים ביותר להיכרויות.

קוויטה מסבירה, "שמרו על דברים אווריריים בשלב הראשוני. בדייטים הראשונים, אל תעלה את הבעיות המשפחתיות שלך, בעיות כלכליות וכו'. זה נהיה די מכריע עבור האדם השני. אתה לא רוצה שיחשבו שלשמור איתך על מערכת יחסים זה בלתי אפשרי".

17. הישארו נאמנים לעצמכם

מובן מאליו שלהיות האני הכי אותנטי שלך הוא חיוני. לא כדאי לשמור על מראה חיצוני, וגם לא בר קיימא. אל תתבייש מכל היבט באישיות שלך. מה הם הכללים של לצאת עם מישהו חדש, אתם שואלים? זה בא קודם.

כפי שאומר קאוויטה, "לעולם אל תעצור את עצמך. אם אתה מישהו שהוא רומנטיקן חסר תקנה, מישהו שאוהב מחשב כף יד ואינטימיות פיזית, אל תשמור את זה לעצמך. תהיה האני האמיתי שלך; אל תנסה להיות מישהו שהשותף שלך רוצה. רק כשאתה כנה לגבי עצמך אתה יכול לראות אם שניכם מתאימים".

למרות שכללי ההיכרויות הבסיסיים האלה צריכים לשמור אותך על המים בעולם ההיכרויות, לכולם עדיין יש העדפות אישיות לגבי איך הם אוהבים להתנהל בתהליך הזה. להיפתח למישהו יכול להיות עסקה עצומה עבור אנשים רבים ויש אחרים שאוהבים לקפוץ ישר אל הקצה העמוק.

הבן את האיזון ויישר את הצעדים שלך. היו פתוחים לשינויים, צפו בקפידה בתגובות של בן הזוג והכי חשוב, תהנו. הקפד לשמור את הכללים האלה של היכרויות עם מישהו חדש קרוב לליבך.

מאמרים קשורים

One Comment

  1. 17 חוקים לא כתובים של היכרויות מציינים שחשוב להתחיל להגדיר את גבולות מראש בקשרי היכרויות, כדי להבטיח שהחוויה שלך תהיה חיובית ובטוחה.

כתיבת תגובה

Back to top button