11 עשה ואל תעשה בכתיבת קורות חיים

חושבים להתחיל עבודה חדשה, או אפילו לשנות מסלולי קריירה? אתה לא לבד. השנתיים האחרונות נתנו לאנשים רבים זמן להעריך את מצב העבודה שלהם ולחשוב על הצעדים הבאים שלהם בסולם הקריירה. למעשה, אנו מעריכים ש-9.4 מיליון עובדים יחפשו תפקיד חדש בששת החודשים הראשונים של 2022.

עם כל כך הרבה אנשים שחושבים על חיפוש עבודה חדשה, חשוב יותר מתמיד שקורות החיים שלך יבלוט. מעסיקים ומגייסים מבזבזים בממוצע 6-8 שניות בבדיקת קורות החיים שלך – אז זה חיוני לעשות את זה נכון. קשה לדעת בדיוק מה לכלול, וממה להימנע.

אנחנו רואים מאות קורות חיים מדי יום, אז אנחנו יודעים מה לחפש. להלן פירטנו את כל ה'עשה' וה'אל תעשה' כדי שתוכל לרענן את קורות החיים שלך ולשלוח אותו למגייסים ולמעסיקים פוטנציאליים בביטחון.

אל תעשה:

 1. כתוב את הניסיון הקודם שלך בסדר כרונולוגי . החוויה העדכנית והרלוונטית ביותר שלך צריכה להיות מוצגת בראש. קורות חיים כרונולוגיים עלולים להיות מבלבלים ומעמידים אותך בסיכון להתעלמות מהמעסיקים. ואל תכלול יותר מדי פרטים על תפקידים זוטרים – שם תפקיד, תאריכים ושורה אחת יצליחו.
 2. שתף יותר מדי מידע בהצהרה האישית שלך.  מעסיקים פוטנציאליים אינם צריכים לדעת על גירושין, פרידות או הסכמי משמורת. מעסיקים מגבשים לעתים קרובות דעה שלילית כאשר מועמדים משתפים יתר על המידה בנסיבות אישיות או נהגים.
 3. תיכנס ליותר מדי פרטים . אל תמסור הכל מראש – הקפד לשמור משהו לראיון. אם אתה יכול להתפתח על ההישגים והניסיון שלך, או להוסיף משהו חדש במהלך הראיון שלך, סביר יותר שתעשה רושם בפאנל.
 4. השתמש בשפה או בז'רגון של החברה.  אמנם אתה רגיל להשתמש במונחים או קיצורים מסוימים, אך ייתכן שהאדם הקורא את קורות החיים שלך לא יוכל לפענח את המשמעות שלך. נסו להשתמש בשפה שתהיה מובנת לכל אחד בתחומכם או בפאנל הראיונות, לא רק לחברה שלכם.
 5. כלול תמונה.  חברות רבות מנסות לצמצם הטיה לא מודעת בתהליכי הראיון שלהן (למשל, שימוש בקורות חיים עיוורים) והכללת תמונה מקשה על השמירה על איזון.;

מנהלים תמיד מחפשים סיבות לא לראיין מישהו, אז הימנעות מהמלכודות בעת שכתוב קורות החיים שלך יכולה לעשות את כל ההבדל.

איך להשבית חשבון אינסטגרם

אבל זה לא הכל קשור למה שאסור לעשות, אתה גם צריך לחשוב איך להתבלט ולשמור על מעסיקים פוטנציאליים מעורבים במה שיש לך להציע.

לעשות:

 1. כלול פערי קריירה בקורות החיים שלך.  להיות מעורפל יכול להיות דגל אדום בתהליך הרשימה הקצרה. אתה לא צריך לכלול יותר מדי פרטים – שורה אחת תתאים. זה מראה על כנות וחיוביות, ולא על הימנעות.
 2. אל תכתוב בפסקאות.  חשוב שקורות החיים שלך יהיו ברורים וקלים לקריאה – מגייסים ומנהלים שנמצאים ברשימה הקצרה מחפשים מילות מפתח ולא טקסט כתוב. נסה לכתוב בנקודות תבליט ולא במשפטים מלאים.
 3. שמור את קורות החיים שלך קצרים ככל האפשר. עבור תפקידים זוטרים, קורות חיים לא צריכים להיות ארוכים משני צדדים של A4, ובתפקיד בכיר יותר (או מועמד מנוסה יותר) הוא יכול לעבור לשלושה צדדים. אם קורות החיים שלך ארוכים משלושה צדדים, שקול מה תוכל לקצר או להסיר.
 4. תחשוב טוב לפני שאתה לוקח סיכון . קורות חיים יוצאי דופן יכולים להיות מרגשים ומרעננים, אבל הם גם מסוכנים להפליא – במיוחד עבור תפקידי צווארון לבן או כחול-שבב. מעסיקים פוטנציאליים עשויים לחשוב שכולכם בסגנון וללא תוכן; אם יש לך את הכישורים והניסיון, תן לקורות החיים שלך לדבר בעד עצמם.
 5. עבודה עם שותף לגיוס . מגייסים מסתכלים על קורות חיים כל היום כדי לדעת מה יבדל אותך מהקהל. הם גם יבינו טוב יותר מה הלקוח מחפש, ולכן יכולים לעזור לך לצייר את הכישורים הרלוונטיים ביותר בקורות החיים שלך.
 6. התאם את קורות החיים שלך . זה פחות חשוב אם אתה מגיש מועמדות לתפקיד זוטר או כללי, אבל אם אתה מגיש מועמדות לתפקיד מומחה בכיר זה יכול לעשות הבדל גדול. אתה לא צריך לשנות הרבה, פשוט רק לשרטט כישורים או הישגים שהם החשובים ביותר לתפקיד. במקום להשתמש במילות באז כמו 'עובד קשה' או 'מסחרי', שעלולות לכבות את המעסיקים. במקום זאת חשבו על דוגמאות שתוכלו לתת המדגימות את הכישורים שהייתם רוצים לקדם.

מאמרים קשורים

One Comment

 1. 11 עשה ואל תעשה בכתיבת קורות חיים הוא להבין מה שחשבת לכתוב בקורות חיים, ולכתוב את הפרטים הרלוונטיים בצורה הטובה ביותר.

כתיבת תגובה

Back to top button