ויזה לארה"ב

הוצאת ויזה לארה"ב היא השירות המוכר ביותר שמספקת שגרירות ארה"ב לאלו הרוצים טיול או עבודה בארה"ב. כל הדרישות להוצאת ויזה לארצות הברית כולל הראיון הנחוץ בכתבה זו! בכל מדינה שמקיימת קשרים עם ארה"ב קיימת שגרירות שממונה על שירותים ותפקידים רבים אך המוכר ביותר למרבית התושבים הוא כל מה שקשור בנושא הויזה – הוצאת ויזה, חידוש ויזה, ביטול, עדכון ועוד.

ויזה

ויזה הניתנת דרך השגרירות מהווה אישור רשמי ומסמך מחייב, אם כי יש מקרים בהם ויזה נבחנת שנית בביקורת הגבולות לארה"ב, בעיקר על מנת לוודא את אמינותה ותקפותה.

ויזה לארה"ב מהווה לפני הכול אישור כניסה למדינה, אך יכולה להיות גם אישור לביצוע עבודה, אישור לעבור בין מדינות וביכולתה גם להגביל את השהות של בעל הויזה בארה"ב לתקופה מוגדרת ועוד. כיוון שניתן לבקש ויזה אחת לשנה, מומלץ להתכונן היטב ולעשות בירור יסודי לפני שנגשים למילוי בקשת ויזה לארה"ב.

הוצאת ויזה לארצות הברית

מבקשי ויזה נדרשים בעיקר לעקוב אחרי ההוראות באתר השגרירות ואתר הויזות האמריקאי, הוראות שעלולות להשתנות מדי פעם בהתאם לנסיבות שונות. ויזה לארצות הברית מצריכה, נכון להיום, נוכחות פיזית במשרדי שגרירות ארה"ב אך לפני כן יש למלא טפסים, אותם ניתן להוריד מהאתרים שהוזכרו מעלה.

בין אם המטרה היא ויזה לצורך עבודה, לעניינים אישיים כגון ביקור, לטיול ארוך, ללימודים או בכל עניין אחר – ויזה לארצות הברית מתחילה במילוי טפסי הבקשה. בסיום המילוי מתקבל קוד, שאותו יש לשמור על מנת לעבור להמשיך הלאה בהליכי בקשת ויזה. בנוסף, יש לדאוג לתשלום עבור הבקשה וכן, לאיסוף מסמכים שונים הנדרשים להוכחת יכולת, קשר עם הארץ ותנאים נוספים בהם תלוי קבלת ויזה לארה"ב – כל תנאי כזה יכול לפסול בקשה באם אינו מוכח כנדרש ויש להתייחס לכל ההנחיות בשיא הרצינות.

אחד הסעיפים שחוזרים על עצמם בין אם מבקש הויזה מעוניין לעבוד, ללמוד או לטייל בארה"ב הוא הוכחת קשר עם הארץ. מדובר בתנאי למתן ויזה לארצות הברית שמטרתו למנוע הגירה ולפסול מראש בקשות של מי שנחשד כבעל אינטרס לשהות בארה"ב יתר על המידה, תוך התעלמות ממגבלות הויזה.

ויזה לארצות הברית ניתנת לרוב למי שמראה שיש לו סיבה מספיק טובה לחזור לארץ בקרוב. זו יכולה להיות משפחה שאותה הוא מפרנס, לימודים אליהם הוא רשום, עבודה מחייבת ועוד. כאשר מדובר על ויזה שמיועדת לעבודה, שגרירות ארה"ב בוחנת את המקרה באופן שונה מעט. כלומר, בהתאם לכישורי המבקש/ת או לקשרי העבודה שיש לו או לה בארה"ב. כמו כן, ויזה לארה"ב והוכחת יכולת כלכלית הוא תנאי שיכול להיות ממולא על ידי הצגת תלושי שכר, פעולות בעו"ש או תצהיר של רואה חשבון.

ראיון בשגרירות

ויזה לארצות הברית ניתנת, בסופו של דבר, רק אחרי ראיון ויזה לארה"ב שעורך המבקש/ת עם עובד השגרירות, שמאשר את הפרטים שמולאו בטופס בקשת הויזה ומאמת אותם אל מול מסמכים שונים, שמהווים הוכחה לתקפותם. לא כל פרט שמסר המבקש דורש הוכחה נוספת בדמות מסמך מצורף, אך כיוון שלא ניתן לחזות תמיד מה יידרש כמסמך ומה לא, רצוי להגיע מצוידים בכל הגיבוי האפשרי מבחינת ניירת, מסמכים, תצהירים והוכחות.

יש לא מעט מקרים בהם לא אושרה ויזה לארה"ב על בסיס היעדר מסמכים מגבים כנדרש, וכיוון שיש להמתין כשנה לפחות עד הגשת בקשה חוזרת זהו מצב בלתי רצוי. חשוב להגיע מצוידים בכל הנדרש: גיבוי לכל סטאטוס משפחתי, כלכלי ואישי, תמונות פספורט כנדרש בדיוק בהנחיות, אישורי תשלום, קוד מילוי וטפסי הבקשה עצמם ולקוות שאכן תאושר לכם ויזה לארה"ב.

עבודה בארה
עבודה בארה"ב ויזה לארה"ב

מאמרים קשורים

One Comment

  1. ויזה לארה"ב הוא פתרון נוח ומהיר לעבור גבולות בין ארה"ב לארצות אחרות. זה מאפשר למטיילים להגיע בקלות ובבטיחות ליעדם כאשר הם מתחילים את הטיול.

כתיבת תגובה

Back to top button